Заједно и безбедно кроз детињство

Датум: 17. Oktobar 2023 10:34 Категорија: Новости

Представници МУП-а Кладово и Ватрогасне службе у оквиру пројекта ''Заједно и безбедно кроз детињство'',  одржали су  два предавања у школи за ученике 1.2. на тему ''Безбедност деце у ванредним ситуацијама'' . Прво предавање се односило на безбедност деце у саобраћају  а друга на Заштиту од пожара, земљотреса и поплава. У оквиру првог предавања, ученици су погледали презентацију ''Пажљивко у саобраћају''и заједно са предавачем анализирали разне ситуације у саобраћају. При том су слободно дискутовали,постављали питања а такође и одговарали на питања која им је постављао представник МУП-а. Друга радионица је такође била веома корисна и занимљива. Ученици су упознали начине на које може доћи до пожара, како поступити приликом пожара као и које мере превенције против пожара можемо предузети. Затим се разговарало о поплавама и земљотресима и томе како треба поступити и у тим ситуацијама. Предавање је праћено презентацијом где су ученици на слајдовима могли видети све могуће примере пожара. Ученици су били веома заинтересовани и активни, укључивали су се у дискусију а поједини су  износили и  своја лична искуства.
Предавања оваквог типа су веома корисна за ученике и пожељно је да се и убудуће настави са истом праксом.