Прослава школске славе

Датум: 06. Februar 2024 10:13 Категорија: Новости

Дан Светог Саве  -  У преподневним часовима за одређен број ученика наше школе ,организована је посета манастиру Вратна,на позив игуманије.Ученици су присуствовали литургији,певали Светосавске песме и рецитовали.Добили су и пакетиће а посебно су награђени одлични ученици са просеком оцена 5,00. Након повратка из манастира у нашу школу,започело је обележавање Савиндана.
На почетку свечаности је отпевана Светосавска химна.Одржан је обред резања славског колача уз присуство  домаћина,ученика, директора и радника школе .Ученици приказали пригодан програм приредбе.Поводом Светог Саве,расписан је и  литерални конкурс  у коме су учествовали и  ученици наше школе.Два рада су награђена другом и трећом наградом.Ученици су прочитали своје радове.Представници Месне заједнице ''Брза Паланка''су поделили пакетиће ученицима млађих разреда.Након свечаности,сви присутни су се дружили уз закуску и у пријатној атмосфери.